Насиру Мохамед – атакуващ халф

Личен път

Насиру Мохамед е ганайски футболист, който в момента играе за българския Левски. Позицията на футболиста е дясно крило, като до известна степен може да се използва и на лявото. Насиру е роден през 1994 година, като през юни месец навърши 26 години. Ръстът му е 170 сантиметра.
Мохамед започва да се интересува по-сериозно от футбол, когато навършва 9 години. Тогава той бива записан в местния футболен клуб, когато попада и в най-ниската юношеска формация на Кумаси. През 2010 година той се мести във втория си отбор Рейнбоу ФК.
След още две години игра в Гана, Насиру предприема нова стъпка, след като научава, че е желан от доста по-класния отбор на Хекен. Шведите го взимат първо под наем, като тогава той записва 11 срещи, а в тях отбелязва 4 гола.
Харесан от Хекен, ганаецът бива взет за постоянно при тях и в рамките на следващите 6 години, в които играчът се подвизава в Швеция, той записва 17 мача за отбора под 21 години, в които отбелязва 4 гола и асистира за още толкова, а впоследствие изиграва още 203 мача в Швеция. В тях той се отчита с нови 40 гола и асистира за 32.
Така след прекарани 6 сезона в елита на Швеция, интерес към Насиру декларира българския Левски, който се интересува от подсилване по крилата. Така след като “сините” отправят оферта за него, той си стяга багажа и пристига в София, за да подпише своя договор през лятото на 2019, който е с продължителност от 3 години. За правата на Мохамед се смята, че са платени около 250 хиляди евро.
В Левски Насиру не успява да се адаптира, но към лятото на 2020 година, той все още е част от тима. За софиянци ганаецът записва едва 10 мача, в които влиза като резерва в края на срещите, както и едно полувреме в Лига Европа, когато му бе гласувано доверие в първия мач срещу АЕК Ларнака.
Насиру разполага с един трофей във витрината си. Той дойде през 2016 година, когато Хекен печели Купата на Швеция.

Nasiru Mohamed

Насиру в Европейските клубни турнири

Ганаецът не може да се похвали с кой знае колко богата статистика с мачовете си в Европа. Крилото е взело участие в 10 срещи, като в тях той е получил общо 666 минути. Насиру дебютира с фланелката на Хекен срещу Спарта Прага, а още в дебюта си той помага на тима си, след като бележи при равенство от 2:2.
Едва през сезон 2016/2017 той отново взима участие в Европа, този път само в два мача срещу Корк Сити. През следващата кампания Насиру се включва силно, този път срещу латвийския Лиепая, където в първия мач дава асистенция, а в ответния бележи. По-късно тимът му отпада от далеч по-силния РБ Лайпциг.
За Левски Мохамед получава само едно полувреме игра, в което “сините” загубиха злощастно срещу АЕК Ларнака, след като техен играч бе изгонен в самото начало на мача.