Регистрација на Винбет

5/5 - (1 vote)

Обложувачката куќа за спорт и казино “Винбет ЕООД” нуди одлично место каде што можете да играте игри на среќа со пари. Онлајн платформата – Winbet.bg ви дава цела низа спортски настани од целиот свет, како и казино игри. Подолу ќе опишеме како да се регистрирате за да ги користите сите функции на веб-страницата.
Ако сте загрижени за тоа како да креирате Winbet сметка, можете да ги прочитате нашите упатства за регистрација и нема да имате никакви проблеми. Се се случува брзо, сѐ додека го следите нашето упатство. Сега, да не губиме време, туку да тргнеме кон регистрација.

Што содржи Winbet формуларот за регистрација?


1- На главната страница на сајтот има зелено копче “Регистрација”, кое мора да го притиснете за да влезете во формуларот за регистрација. Формуларот е стандарден и се пополнува со вашите податоци. Подолу ќе го проследиме процесот на внесување на потребните податоци.
2- Формуларот за регистрација е завршен во два чекора. Првиот е личните податоци – имиња, државјанство, пол, PIN и телефон. По пополнување на полињата, треба да притиснете на копчето “Продолжи” за да продолжите на следниот чекор.
3- Во колоната “Профил” внесете го корисничкото име на кое сакате да се пријавите на страницата и лозинката што ќе ја изберете за да ја користите вашата сметка. Додајте е-адреса каде што можете да примате пораки од букмејкерот.
Е-мејл адресата е задолжителна бидејќи тамо ќе ви биде испратен линк за активирање, за кој ќе разговараме подоцна. За да ја комплетирате вашата сметка, одберете: псевдоним, валута, безбедносно прашање и одговор. Ако имате промотивен код за бонуси, можете исто така да го внесете.

Активирање на акаунт на Winbet

Веројатно, веќе ја завршивте регистрацијата Winbet ако ги следите нашите инструкции како што е наведено погоре. Следниот чекор е да ја активирате сметката, која бара да се најавите на вашата пошта (E-мејл) и кликнете на линкот кој ќе го најдете во писмото испратено од букмејкерот. Со оваа акција ќе ја активирате вашата сметка.
Од сега па натаму, најавете се на вашата сметка со внесување на вашето корисничко име и лозинка во полињата означени за нив, лоцирани во горниот десен агол на страницата. Откако ќе се идентификувате, ќе се најавите на платформата и сега можете да ги користите сите свои додатоци.
Се разбира, за да направите облог на спортска или казино игра, треба да имате пари на вашата сметка. За да го направите ова, само изберете еден од методите на депозит (банкарска сметка, EasyPay, банкарска картичка или e-паричник). На овој начин можете да направите облози.

Верификација на профилот на Winbet

Верификацијата е задолжителен чекор од кој зависи дали ќе можете да пристапите до менито за повлекување на пари. Додека не се верификувате (идентификувате), нема да можете да ги зголемите вашите пари од влоговите. Самата верификација е испраќање лични документи на букмејкерот. Тој ќе ги спореди деталите на документите и доставените информации при регистрирањето со Winbet и ќе ви даде целосен пристап до веб-страницата.
Не е задолжително да се верификувате веднаш откако ќе отворите сметка. Ова може да се случи во подоцнежна фаза, но за да остварите добивка, треба да поминете низ верификација на сметката. Препорачуваме овој процес да се одвива паралелно со регистрацијата за да нема забуни подоцна.
На онлајн платформата на операторот, ќе најдете подготвен образец за испраќање документи за верификација. Можете да прикачите скениран документ од вашиот компјутер и да го додадете. За таа цел, личната карта или возачката дозвола мора да бидат скенирани билатерално и копијата треба да биде во боја и читлива. Инаку, верификацијата нема да успее.
Ако не можете да го најдете формуларот за верификација, пишете во чатот во живо и објаснете и на техничката поддршка што сакате да потврдите. Персоналот на букмејкерот ќе ви понуди две опции – електронска проверка на веб-страница или е-пошта.

Како да добијам почетна бонус за спорт или казино?

Веднаш на почетокот на вашата регистрација во Winbet ќе го најдете промотивниот код за влез. Букмејкерот ви дава два промотивни кодови – Примарен спортски бонус (SPORT200) и Hot Bonus Casino (HOT2019). Во оваа фаза, ова се најактуелните понуди за спортско обложување и казино игри. Се разбира, и други видови на бонуси може да се најдат на менито за промоции на сајтот.
Ние ве уверуваме дека дури и ако не сте влегле во промо кодот на регистрација, повторно ќе можете да го добиете бонусот. Ова може да се случи откако ќе го напишете кодот при правење депозит. Букмејкерот ќе ве извести кога вашиот бонус ќе биде префрлен.
Горе се наведени понуди за депонирање на средства на вашата онлајн сметка. Со други зборови, ако не пренесувате пари од банкарската картичка, банка или друг начин, нема да можете да ги добиете премиите за кои пишуваме. Прочитајте повеќе на веб-страницата на букмејкерот.

Зошто да го изберам Winbet за онлајн облози?

Оваа страница е вредна бидејќи е лиценцирана и нуди огромни можности за спортско обложување, виртуелни спортови, казино и многу повеќе. Еве неколку добри причини да се регистрирате на Winbet и да се обложувате на вашите омилени игри на среќа:
-Лесно креирање на сметка
-Брзо депонирање и извлекување на пари
-Одлична комуникација со техничката поддршка
-Интересни и примамливи бонуси за играчите
-Спортски облози од сите страни на светот
-Огромен избор на популарни казино игри
-Високи коефициенти

Ние би можеле да продолжиме со оваа листа на причини за регистрирање со Winbet, но мислиме дека ја разбирате најважната работа. Се разбира, сајтот исто така има и минуси, како што се недостатокот на опции за авто-кеш, недостатокот на апликации за паметни телефони и таблети и некои други мали нешта.
Денес многу луѓе го избираат Winbet за обложување онлајн. Тие не направија грешка верувајќи на бугарски букмејкер кој ги докажа своите квалитети. Нашата цел е далеку од рекламирање на едни или други, но ги спомнуваме реалностите и фактите.

Winbet Makedonija

Помош од техничката поддршка

Ние го опишавме начинот за отворање на Winbet сметка, активирање на сметка и процес на верификација на сметката. Се надеваме дека сме биле колку што е можно сеопфатни и јасни, но ако не сте разбрале нешто или барате повеќе информации за оваа тема, нема да имате проблем со вработените во компанијата. Техничката поддршка ќе ви ги даде најточните совети.
За да разговарате со вработен во Winbet за да ви помогне во регистрирањето, депонирањето или повлекувањето пари, само барајте го разговорот во живо кога одите на дното на страницата. Ќе видите каде е разговорот, и можете да преминете на поставување прашања.
Во платформата ќе најдете телефон или контакт е-пошта ако поради некоја причина разговорот во живо е зафатен и недостапен. Компанијата има обезбедено средства за комуникација, на тој начин стварајќи сериозен однос кон своите клиенти. Ова е во основа се што треба да знаете за најавување, верификација и активирање на сметката. Ви посакуваме успешно учество на страната за обложување, и секако се надеваме дека ќе добиете солидна добивка од вашите точни предвидувања.

Efbet 365

Efbet Регистрација

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.