Efbet Регистрација

Ако сте играч кој се обложува на сајтовите на лиценцираните букмејкери, сигурно ќе сакате да се зачлените на Ефбет. Поранешниот Balkanbet е најпознатата спортска обложувалница и казино оператор во Бугарија, така што сигурно ќе сте заинтересирани за нивните флексибилни понуди. Подолу ви е приложено упатството кое ќе ви помогне да отворите сметка и да почнете со обложување. Следете ги чекорите подолу за да се регистрирате на Ефбет.

 1. Пополнување на формата за регистрација

Отворете го сајтот efbet.com и ќе видите копче за регистрација. Ако тоа не се појави пред вас, можете да отидете на горниот десен дел од главната страница на платформата каде што е има линк до формуларот за регистрација. Кликнете “Регистрирај се” за да го отворите онлајн формуларот што се пополнува за да креирате нова корисничка сметка на ваше име.

2. Детали за регистрација на Ефбет

Првата колона за пополнување на податоците во формуларот за регистрација на Efbet бара да внесете корисничко име кое не треба да биде помало од шест карактери. Потоа имате поле за лозинка кое треба да го смислите. Лозинката може да содржи бројки и букви, но не и интерпункциски знаци. Смислете ја најкомплицираната лозинка за да ја заштитите вашата приватност. Лозинката може да биде долга до 20 знаци, но во никој случај не треба да ги надминува. Следната колона бара воведување на безбедносен код/пин код што исто така треба да го измислите. Овој код не треба да биде многу комплициран, бидејќи е важно да се запамети. Ако има проблем од типот на изгубената лозинка или други проблеми околу поддршката, ќе биде потребен кодот. Откако ќе го внесете, техничката поддршка ќе ви помогне да ги решите вашите проблеми.

Исто така постои и промотивен код што не мора да го внесете. Меѓутоа, ако го искористите промотивниот код, ќе можете да ги добиете сите почетни бонуси – брзо и лесно. Вашите промотивни кодови ви даваат дополнителни додатоци, па ако ги користите, сигурно ќе добиете разни поволности.

 Последно, но не и најмалку важно, постои поле за внесување на е-пошта (e-mail). Вие ја внесувате својата е-пошта бидејќи тамо добивате линк за активација преку кој можете да ја потврдите вашата сметка. Откако ќе ја активирате веќе завршената регистрација, можете да почнете со обложување на страницата на букмејкерот.

 3. Внесување на лични податоци

 Ова е следниот чекор што треба да го направите за да се регистрирате на веб-страницата на Efbet Money Games. Вашите лични податоци мора да бидат земени од вашиот официјален личен документ, имено вашата лична легитимација. Од вас ќе биде побарано да ја внесете вашата националност, јазик, име,татково име и презиме, валута, пол, PIN, датум на раѓање и друго. Можете да ја копирајте ја содржината од пасошот.

Имајте на ум дека подоцна овие податоци ќе бидат потврдени. Ова се прави откако ќе извршите верификација на Efbet, за што ќе зборуваме подолу во овој артикл. Ако имате напишано неточни или невалидни податоци, нема да можете да учествувате во обложувањето на букмејкерите.  Пополнувајќи ги вашите лични податоци точно и прецизно, ќе ја завршите постапката за регистрирање на нова сметка на страницата. Исто така имате и трето поле “Депозит”, кое не мора да го користите. Тоа ви овозможува да депонирате пари кога ќе ја отворите вашата сметка, но ако немате време или желба за тоа, може да го внесете во подоцнежна фаза од вашето учество во онлајн облозите.

 Активација на профил на Efbet

Веќе сте во крајното ниво, што се однесува на активирање на веќе креираниот профил. За да го сторите тоа, најавете се во е-поштата што сте ја користеле за да се регистрирате и ќе најдете линк за активирање на вашата сметка. Кликнете на линкот и сега можете да го користите вашето корисничко име и лозинка што сте ги внесле во формуларот за регистрација. Со други зборови, веќе сте член на Efbet.

Со активирање на вашата Efbet сметка, ќе имате пристап до целосните функции на страницата. Вие ќе бидете во можност да ги видите сите понуди за спорт, казино и игри во реално време, и ќе можете да депонирате средства за играње. Исто така, ќе добиете 24-часовна поддршка од платформата, која ќе ви даде детални информации за сите игри на страницата.

Efbet регистрација чекор по чекор

Верификација на профилот – зошто е потребна?  Верификацијата на Efbet е задолжителна, но тоа не значи дека мора да го сторите тоа веднаш откако ќе отворите сметка на страницата на букмејкерот. Имате можност да се верификувате подоцна, со идеја да испратите скенирани лични документи на е-поштенската адреса на операторот support@efbet.com. На оваа адреса, праќате копија од лична карта или возачка дозвола и пишувате дека сакате вашата сметка да биде потврдена. Скенираните копии треба да бидат во боја, јасно прикажувајќи ја содржината на документот што го поднесовте.

Техничкото време за верификација на сметката на Efbet е околу 2-3 работни дена, но може да биде побрзо. За да го направите ова, Ви препорачуваме да ја контактирате техничката поддршка и да објасните дека сакате да одите преку процедурата за верификација на сметката. Тие ќе ве услужат што е можно побрзо. За да дознаете дали вашата сметка е потврдена, можете да го проверите вашиот e-mail за одговор и / или проверете дали делот за повлекување пари е достапен за вас.  

Оние кои не го потврдиле својот профил на веб-страницата нема да можат да пристапат до делот “Преземи” со кој можат да ги добијат своите спортски и казински добивки. Затоа не треба да внесувате невистинити податоци кога ќе се регистрирате, бидејќи овој чекор ќе биде разоткриен. Од моментот на верификација на вашата сметка, вие веќе ќе можете да ја подигнете вашата добивка безбедно.

Бонуси и промотивни кодови на Efbet

 Вие сте нов корисник на Efbet кој штотуку направи регистрација на страницата. На ваше располагање е почетен бонус до 6000 денари. Овој бонус може да се искористи со внесување на промотивен код, кој се објавува пред отворањето на сметката. Ако не сте го напишале, исто така можете да аплицирате за него. Ова се прави преку контактирање на техничката поддршка со барање за почетниот бонус. Освен тоа, постојат и многу други понуди за казино игри и спортско обложување. Постојат бонуси за преоптоварување, ВИП-бонуси, томбола и што уште не.

Efbet Почетен Бонус

Промотивниот код може да се најде тука, така што имате зелено светло за да го искористите. Овие кодови се дадени со идеја да се искористат предлозите на букмејкерот. Многу од кодовите може да ги најдете на интернет и може да ги искористите. Сепак, Ви препорачуваме да го одберете нашиот промо код, со кој ќе добиете почетен бонус од 6000 денари.

 И кога ќе споменеме почетен бонус, треба да бидеме сеопфатни. Ова е понуда која ве обврзува да направите депозит. Тоа е трансфер на вистински пари на сметката на играчот. Со овие пари ќе се обложувате на спортски, казино и други игри на среќа. Во зависност од износот што го префрлате на вашата виртуелна сметка, добивате бонус процент за тоа.

 Имаме една хипотеза: ако имате 100% премија за вашиот депозит, тогаш кога ќе ја подигнете вашата сметка од 3000 денари , добивате плус од 3000 денари на истата. Овие дополнителни 3000 денари не се за извлекување но можат да се користат за облози. Постои уште една работа, која вели дека бонусот треба да се игра за да се заработат пари со негова помош. Играта со бонуси има различни правила. На пример, можеби ќе треба да се обложувате неколку пати од вкупниот износ на депозитот и бонусот ако сакате да ги добиете парите. Овие правила се предмет на чести промени, па ние нема да ги цитираме овде во нашиот Efbet материјал. За да дознаете кои се условите, едноставно отворете го менито за бонуси на официјалниот сајт.

Зошто да се обложувам на Efbet?

Постојат многу причини што можеме да ги потенцираме во корист на обложување на страницата Ефбет. Се разбира, ние ќе ги спомнеме само оние што го заслужуваат вашето внимание. Ние не правиме реклама на букмејкерот, но не можеме да криеме дека тој е еден од водечките играчи во земјата, и тоа воопшто не е случајно. Сега, ајде да се концентрираме на вистинските аспекти што го прават овој букмејкер навистина добар:

 – Лиценца во Бугарија – Efbet има лиценца во земјата за онлајн обложување. Вашето учество на страницата е целосно легално и нема да имате никаков проблем со депозит или профит. Сè е легитимно и целосно дозволено, се додека имате над 18 години и го сфаќате ризикот од губење пари;

 – Повеќе игри – покрај стандардните спортски и казино облози, сајтот ви дава шанса да се осмелите да се впуштите во обложувачки авантури со игри во живо, игри, виртуелни спортови и така натаму. Богатството на игри е една од најдобрите причини да се регистрирате на Ефбет

– Различни понуди – нема само еден или два бонуса кои ви помагаат да го зголемите износот на пари за обложување на веб-страницата. Се разбира, не треба да се регистрирате со единствена цел за да ги добиете бонусите, но тие можат да бидат добра почетна точка за да почнете со обложување;

– Флексибилни мобилни облози – Efbet нуди десктоп верзија и мобилна апликација. Со нив ќе ставате облози на смарт телефон, iPhone или таблет, каде и да сте, се додека имате интернет конекција. Мобилните платформи за обложување ги вклучуваат сите опции за обложување, вклучувајќи и спортско обложување, онлајн казино, казино во живо и многу други;

– Совршена техничка поддршка – сите прашања поврзани со обложување на Efbet ќе Ви бидат одговорени од техничката поддршка. Ако поради некоја причина не успеавте да направите депозит, правите проверка или ги повлекувате парите, техничката поддршка на страницата ќе Ви ги даде потребните информации. За ваш комфорт има дури и посебен разговор во живо;

 – Од оваа гледна точка, има повеќе од една причина да се обложувате на Efbet. Да напоменеме дека ова се парични игри на среќа за возрасни луѓе и постои реален ризик од губење. Ова е коцка, а не друга забава на интернет. Затоа оваа компанија и нејзините слични апелираат за разумно обложување. Во никој случај не треба да претерате вашето учество во онлајн обложување.

Ефбет Регистрација

Како да се заработи на игрите на среќа на Efbet? Како и сите други, ние мора да напоменеме, дека успехот во онлајн обложувањето, исто така, мора да содржи одредена сума на среќа. Да, навистина постојат некои стратегии и трикови за да ги зголемите вашите шанси за победа, но ништо не е 100% сигурно. Повеќе рутински играчи вршат детална анализа на претстојните спортски настани за да ги дадат своите предвидувања. Ако сакате да го следите нивниот пример, треба да ги следите статистичките податоци, спортски вести и коментари.

Имајте на ум дека спортските обложувања не се директни … тие не достигнуваат само знак од 1, X, 2. Секој играч добива пристап до различни опции, како што е точен резултат, двократен (двоен шанса) , хендикеп (водство за еден тим), голманите и што не. Стапките на овие опции често го надминуваат стандардот.

 Ефбет, исто така, нуди популарна карактеристика – затворете го влогот. Тоа е начин да се заклучи влог на спортски настан за да се минимизира вашата загуба. Постои уште една опција со која можете да го затворите облогот кога вашиот тим ќе победи и да заработитр повеќе пари отколку што имате влог. Оваа функција е исто така позната како “Cash Out” за букмејкерите.

Оваа информација не објаснува како да победите со обложување, но дава упатства кои можете да ги користите кога ќе се регистрирате со Efbet. Многу е веројатно дека горниот текст ќе Ви биде корисен ако сакате да го искористите најдоброто од вашето спортско обложување. Но, бидејќи ние сме различни од другите, ќе престанеме тука со совети и ќе ви дозволиме да го пратите инстинктот. Со оглед на тоа дека среќата е со вас, се надеваме дека ќе ги постигнете саканите резултати.

Дојде времето за крај

 Погоре објаснивме како да се регистрирате на Efbet – чекор-по-чекор. Поставивме и корисни упатства за активирање и валидација на вашата сметка. Ви укажавме како да го добиете почетниот бонус од 6000 денари и обелоденивме што е промотивен код. Ви ги обезбедивме потребните информации кои ќе ве придружуваат во текот на онлајн обложувањето на Efbet. Отсега, ќе ви ја предадеме штафетата и ќе ви посакаме успех.

Efbet 365

Efbet Регистрација

2 thoughts on “Efbet Регистрација

 • 22.08.2019 at 18:05
  Permalink

  Ako e taka kako sto e navedeno gore mislam deka ke uzivam vo zabavata

  Reply
  • 23.08.2019 at 22:18
   Permalink

   Efbet штотуку започна во Македонија. Направете ја вашата резервација и проверете го ова. Ако имате какви било прашања, известете ги.

   Reply

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *