Каква е разликата помеѓу Efbet и Bet365?

Во оваа статија ви презентираме двајца од најпопуларните онлајн букмејкери во Македонија – Ефбет и Бет365. Постојат многу сличности меѓу нив, при што на прво читање е фактот дека обајцата оператори се лиценцирани од Државната комисија за коцкање во Македонија. Подолу ќе видиме какви се разликите за вас да процените кој букмејкер дава подобри понуди за обложување.Efbet – утврден бренд во Македонија и БугаријаПоранешниот Балканбет денес има бројни обожаватели во земјава. Ефбет нуди облози за спорт, во живо и во казино, со цел да им понуди неодоливи понуди на своите клиенти. Ова е една од ретките страници каде ќе ја најдете категоријата „Игри во живо“ за која ќе зборуваме. Нема да заборавиме да обрнеме внимание на коефициентите на Ефбет и видовите облози.

Ефбет Бет365 МакедонијаИгри во живоВојна, среќна 6ка, генерал, тркало на среќата и повеќе не може да се најдат во Bet365. Овие се интересни наслови што можете да ги играте во реално време и да заработите добри пари. Игрите се достапни во текот на целата година, овозможувајќи ви да се обложите кога и да сметате дека среќата е на ваша страна. Ова е прва предност на Ефбет во однос на Bet365.


Коефициенти

Друг љубопитен факт е дека Ефбет нуди поголеми коефициенти од Bet365 за индивидуални првенства и турнири. Многу често правевме споредби на коефициентите на обложување во ЛШ и забележуваме дека вредностите во Bet365 се пониски. Се разбира, не можеме да извлечеме фундаментални заклучоци од неколку споредби, но фактите се такви и мора да ги споделиме.

Ефбет МакедонијаКазино во живо

Ефебет нуди казино во живо со многу игри. Веб-страницата на букмејкери има 8 наслови, вклучувајќи: покер од карибите, покер со три картички, DreamCatcher, Блек џек, Бакарат, рулет и многу повеќе. Во живо казино Bet365 нуди многу помалку опции. Таму имате пристап до три главни игри, имено Блек џек, Бакарат и Рулет. Ова е исто така важно да се напомене во нашата статија.Bet365 – топ компанија за облозиНе е тајна дека Bet365 е една од најдобрите светски компании за обложување. Букмејкерот доби регистрација во Бугарија и во моментов е потенцијален конкурент на Ефбет. Да, навистина има многу работи што заслужуваат пофалби, но ние ќе ги напишеме најважните.Огромен избор на пазариВистината е дека ако ги споредиме пазарите во Bet365 со оние на Ефбет, ќе заклучиме дека британскиот букмејкер нуди многу повеќе можности за обложување. За различните спортови, Bet365 има направено бројни понуди кои не се на конкурентската страница. Ова им овозможува на клиентите да ја активираат фантазијата и да направат најразлични предвидувања.

Бет365 Македонија


Покер секција


Bet365 има дел од покер, како и специјален софтвер кој им овозможува на играчите пристап до најразлични турнири. Постојат платени покер соби, како и бесплатни простории. Букмејкерот исто така обезбеди училиште за покер за да ги научите правилата на играта. Досега, Ефбет не може да се пофали со делот за покер што носи радост на играчите.Спорт во живоЌе најдете повеќе спортски настани на веб-страницата Bet365 во делот во живо. Односот на спортот е од 15 до 10 во корист на Британците. Тие обезбедуваат широк спектар на натпревари што се играат во реално време и повеќе информации за самите спортски настани.

Efbet 365

Ефбет Регистрация

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *